Progim Yalın Dönüşüm & Yazılım

Haberler Progim Yalın Dönüşüm & Yazılım

Progim Yalın Dönüşüm ve Yazılım Firması olarak

Gebze Ticaret Odası tarafından düzenlenen, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın teknik destek programı kapsamında “Gebze Bölgesi Dijital Dönüşüm Check-up Çalışmasını” 12.10.2023 ile 27.12.2023 tarihleri arasında başarıyla gerçekleştirmiş olduk. Projede DDX Modeli kullanılmış olup, sonuç çıktısı olarak, 10 firmanın her biri için detaylı bir “Dijital Dönüşüm Olgunluk Değerlendirme Analizi (D3A) ve Dijital Yol Haritası Raporu” oluşturulmuştur. Ayrıca proje kapsamında 10 firmanın yetkililerine 1 tam gün “YALIN ÜRETİM” ve 1 tam gün de “DİJİTAL DÖNÜŞÜM” eğitimi verdik. Projenin tüm paydaşlarına, özellikle başarılı yürütülmesinde büyük katkısı olan Gebze Ticaret Odası proje sorumlusu Orhan Uslu Bey’e ve tüm katılımcı firmalarımıza teşekkür eder, Dijital Dönüşüm yolculuklarında başarılar dileriz.

(2023)

Satso Dijital dönüşüm

Progim Yalın Dönüşüm ve Yazılım Firması olarak

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı iş birliği ile başlatılan «İmalat Sektöründe Dijital Olgunluk Seviyesinin Belirlenmesi ve Dijital Dönüşüm Yol Haritası Projesi»ni başarıyla tamamlamış bulunuyoruz. SATSO’nun belirlediği 10 firmaya önce kickoff toplantısında tam gün “Dijital Dönüşüm ve Endüstri 4.0 Teknolojileri” eğitimi verdik. Her bir firmaya yaptığımız saha ziyaretleri ve çevrimiçi toplantılarla dijital olgunluk seviyelerini belirleyip, dijital dönüşüm yol haritalarını firma bazlı hazırladık. İlgi ve desteklerinden dolayı, hem SATSO hem de MARKA yetkililerine teşekkür ediyoruz. 10 firmamıza da dijital yolculuklarında başarılar diliyoruz.

(2023)

Eskişehir Endüstri Fuarı 2023

Progim Yalın Dönüşüm ve Yazılım Firması olarak

27-30 Eylül arası düzenlenen Eskişehir Endüstri Fuarında standımıza gelen Değerli katılımcılar ile fuar boyunca kurduğumuz bağlantılar ve güçlendirdiğimiz iş ilişkileri, bizim için büyük bir değer taşıyor...

(2023)

ITEA Arge Proje Günleri

Progim Yalın Dönüşüm ve Yazılım Firması olarak

12-13 Eylül tarihlerinde Berlin’deki ITEA Arge Proje Günleri 2023 etkinliğine katıldık. Yeni projeler ve işbirlikleri için görüşmeler gerçekleştirdiğimiz verimli toplantılar yaptık. Eskişehir Teknopark Firmaları oldukça yoğun ve aktif bir katılım gösterdi.

WinEurAsia Fuar Ziyareti

Progim Yalın Dönüşüm ve Yazılım Firması olarak

7 Haziran tarihinde İstanbul Fuar Merkezi WinEurasia ziyaretçi olarak katıldık.
(2023)

Hannover Messe Ziyareti

Progim Yalın Dönüşüm ve Yazılım Firması olarak

17-19 Nisan tarihlerinde Hannover Messe'yi ziyaretteyiz. Endüstri 4.0, Smart factoring, şirketlerin dijital dönüşümü konularında Dünyanın nereye gittiğini yakından inceliyoruz.

Progim Yalın Dönüşüm ve Yazılım Firması olarak

18-21 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Eskişehir Endüstri Fuarı’nda dolu dolu geçen 4 günü geride bıraktık. Fuar süresince standımıza ilgi gösteren tüm ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.

KALDER Şöleni

Progim Yalın Dönüşüm ve Yazılım Firması olarak

28 Eylül’deki KALDER Eskişehir Kalite Şölenine hem sponsor olduk hem de stand açarak tanıtımda bulunduk. Şölene ve standımıza ilgi çok fazlaydı, organizasyon çok başarılı geçti.

Progim Yalın Dönüşüm ve Yazılım Firması olarak “MODEL FABRİKA SİMÜLASYONU İLE YALIN ÜRETİM EĞİTİMLERİ” vermeye devam ediyoruz.

17-18 Ağustos tarihlerinde “LAVA” ve “ALFAFONET” Firmalarıyla çok verimli, eğlenceli bir gün geçirdik. Katılımcılar bu eğitimde “Yalın Üretim” öncesi ve sonrası üretim şartlarını ve maliyet değişimlerini gerçek bir fabrikada yaşıyormuş gibi algılayıp, öğrenirler. Ekip, ilk turda geleneksel yapıdaki iş akışlarına göre, ikinci turda «Kanban» ile ve üçüncü turda ilave olarak «Tek Parça Akışı» kullanarak «Çim Biçme Makinesi» üretimi yaptılar. Her katılımcı, planlamacı-depocu-montajcı-kaliteci-yönetici gibi konumlarda rol alarak gerçek bir fabrikadaymış gibi bu üretimi gerçekleştirdiler.
Firma yönetimlerine ve katılımcılara teşekkür ediyoruz..

MODEL FABRİKA SİMÜLASYONU İLE YALIN ÜRETİM EĞİTİMİ

"Progim Yalın Dönüşüm ve Yazılım Firması” olarak 30 Temmuz Cumartesi günü Eskişehir Sanayi Odası’nda Lande Endüstriyel Metal Ürünler San. ve Tic. A.Ş. ekibine «MODEL FABRİKA SİMÜLASYONU İLE YALIN ÜRETİM EĞİTİMİ» verdik.

15 kişilik ekip, ilk turda geleneksel yapıdaki iş akışlarına göre, ikinci turda «Kanban» ile ve üçüncü turda ilave olarak «Tek Parça Akışı» kullanarak «Çim Biçme Makinesi» üretimi yaptılar. Her katılımcı, planlamacı-depocu-montajcı-kaliteci-yönetici gibi konumlarda rol alarak gerçek bir fabrikadaymış gibi bu üretimi gerçekleştirdiler. Üretim simülasyonu öncesinde, Progim Genel Müdürü, Engin Eroğlu, yalın üretim kavramı, akış süreci, 7 İsraf, just in time, takt zamanı, tek parça akışı, çekme sistemi, kanban, 5S ile kaizen konularında katılımcıları teorik olarak da bilgilendirdi. Ekip, İlk turda 13 makine ile zararda kalırken, ikinci turda 22, üçüncü turda 36 ürün yapmayı başararak şirketi yüksek kara geçirdi. Böylece katılımcılar, Yalın Üretim Tekniklerini ve özellikle Kanban ve Tek Parça Akışı’nın iyi uygulanmasıyla ne kadar başarılı sonuçlar alındığını deneyimleyerek öğrenmiş oldular.
Tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz.

Yalın Üretim Simülasyon Eğitimi

“Progim Yalın Dönüşüm ve Yazılım Firması” olarak Eskişehir Sanayi Odası ESO Akademi yerleşkesinde “Model Fabrika Simülasyonu ile Yalın Üretim Eğitimi”ni 14 Haziran 2022’de gerçekleştirdik.

Tüm gün süren eğitim boyunca katılımcılar yalın üretim öncesi ve sonrasının canlandırıldığı 3 ayrı senaryoda “Model Fabrika Simülasyonu” oyununu oynadılar. Her katılımcı, planlamacı-depocu-montajcı-kaliteci-yönetici gibi konumlarda rol alarak gerçek bir fabrikadaymış gibi “Çim Biçme Makinesi” üretimi gerçekleştirdiler. Progim Genel Müdürü, Engin Eroğlu, simülasyon oyunu öncesinde verdiği teorik eğitimde; yalın üretim kavramı, geçiş süreci, 7 İsraf, just in time, takt zamanı, tek parça akışı, çekme sistemi, kanban, milkrun, Jidoka, Poka Yoke, karma üretim, 5S ile kaizen konularında katılımcıları bilgilendirdi. “Model Fabrika Simülasyonu” ile katılımcılarda, “Yalın Üretim”e geçmeleriyle sağlanacak faydaların farkındalığı oluşturuldu. Eğitime katılanlar “Yalın Üretim” öncesi ve sonrası üretim şartları ile maliyet değişimlerini gerçek bir fabrikada yaşıyormuş gibi algılayıp, deneyimlediler. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz.

Progim Yalın Dönüşüm & Yazılım Genel Müdürü Engin Eroğlu Çankaya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencilerine «Yalın Üretim Eğitimi» vermiştir.

Çok yoğun katılımın olduğu eğitimde öğrencilere, Yalın Üretim, 7 İsraf, 5S, Kaizen konularında teorik bilgilerin yanında başarılı uygulama örnekleri de gösterilmiştir. Çankaya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Can Çoğun’un teşekkür plaketini Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Orhan Karasakal takdim etmiş ve memnuniyetlerini dile getirmiştir. Eğitim sonunda da toplu fotoğraflar çekilmiştir. (2 Mart 2022)

SubconTurkey Haberi

Haberler Progim Yalın Dönüşüm & Yazılım Genel Müdürü Engin Eroğlu: Ürün Geliştirme ve Proje Devreye Alma Süreçlerindeki İsraflar

Yalın Ürün Geliştirme ile Tasarım ve Proje Devreye Alma Süreçlerinde Sekiz Ana İsraf Nasıl Önlenir?
Yazının 1.bölüm yayınlanmış , SubConTurkey sitesinde okuyabilirsiniz. (EKİM 2021)

Eskişehir Endüstri ve Teknoloji Fuar Katılım

Haberler Progim Yalın Dönüşüm & Yazılım Eskişehir Endüstri ve Teknoloji Fuarı

Firmamız, 9-12 Haziran 2021 tarihlerindeki Eskişehir Endüstri ve Teknoloji Fuarına katıldı. Yurt çapında çok fazla kişinin ziyaret ettiği fuar Progim için de çok başarılı geçti.

KalDer 19. Eskişehir Kalite Şöleni

Türkiye Kalite Derneği (KALDER) 19. Eskişehir Şöleni

Türkiye Kalite Derneği (KALDER) 19. Eskişehir Şöleni bu sene 23 Aralık 2020’de sanal ortamda online gerçekleştirildi.

«Siz’siz Olmuyor» ana teması ile düzenlenen etkinlikte KALDER Yönetim Kurulu Üyesi Engin Eroğlu «Endüstri 4.0 ve İnsan» konulu birinci panelin başkanlığını başarıyla yapmıştır.

Paneli yandaki resme veya aşağıdaki linke tıklayıp seyredebilirsiniz :
YouTube Progim Kanalı

Lanova Haberi

Haberler Progim Yalın Dönüşüm & Yazılım Lanova'nın verimliliği yalın dönüşümle %35 arttı

Dünya Gazetesi, Lanova Firması’nda gerçekleştirdiğimiz “Yalın Dönüşümün” sonuçlarını yayınladı(18.11.2020).

%35 verimlilik artışı sağlandı,

Progim Danışmanlığıyla…

28.Kalite Kongresi Kalder

28. Kalite Kongresi, Radisson Blu-İstanbul

28. Kalite Kongresi çalıştayında İstanbul Radisson Blu Hotel’de 25 Kasım 2019 tarihinde «Yalın Üretim ve İyi Uygulama Örnekleri» konusunda ekip olarak eğitim verdik. Çok farklı üretim sektörlerinin yanında, bankacılık, catering, enerji, belediye gibi farklı hizmet sektörlerinden de yoğun katılım vardı.

Eğitimde teorik olarak verilen bilgilerin pratikte de kolayca anlaşılması için katılımcıların rol aldığı “JUST IN TIME OYUNU” oynandı. Böylece “Takt Zamanı-Tek Parça Akışı-Çekme Sistemi-Sıfır Hata” kavramları daha iyi anlaşılmış oldu. İşletmelerin üretim planlama ve yönetim kabiliyetlerini artırmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz “Üretim Çizelgeleme Yazılımımızı” da uygulamalı olarak aktardık. Çizelgeleme yardımıyla yapılacak üretim planlamanın hayatı ne kadar kolaylaştıracağının, israfları minimize edeceğinin önemini belirttik.

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Eğitimi

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası’nda 24 Eylül 2019 tarihinde «Yalın Üretim ve Çizelgeleme» konusunda ekip olarak eğitim verdik. Hem sanayiden hem de Şeyh Edebali Üniversitesi’nden çok farklı seviyedeki katılımcılar ile başarılı bir gün geçirdik. Çizelgeleme yazılımımızın işletmelere getireceği faydaları özellikle vurguladık.

ITEA project

ITEA Proje Günleri

Progim Yalın Dönüşüm & Yazılım olarak 3-4 Eylül 2019 tarihlerinde Amsterdam’da düzenlenen Avrupa’nın en prestijli ARGE Proje pazarı etkinliklerinden biri olan ITEA’ya katıldık.

Çok başarılı geçen toplantılar sonucunda ileriye dönük uluslararası ARGE projesi konsorsiyumlarına katılma potansiyeli oluşturduk.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasında (SATSO)

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Eğitimi

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasında (SATSO) 3 Mayıs 2019 tarihinde «Yalın Üretim ve Üretim Çizelgelemenin Başarıya Etkileri» eğitimini verdik. Birçok farklı sektörden, stajerden genel müdüre kadar çok farklı düzeylerde görev ve birikimleri olan karma bir katılımın olduğu eğitimimizi başarılı bir şekilde tamamladık.

Eskişehir Sanayi Odası

Eskişehir Sanayi Odası Eğitimi

Progim Yalın Dönüşüm & Yazılım olarak “Eskişehir Sanayi Odası’nda 14 Şubat günü “Yalın Dönüşümde sürekliliği sağlamanın sırları ve üretim çizelgelemenin başarıya etkileri” eğitimi verdik. Yalın Üretim Sisteminin oldukça detaylı biçimde ele alındığı eğitimde, yalın üretim sistemini benimsemiş işletmelerin çizelgeleme yazılımı kullanmalarıyla birlikte sağlayacakları ilave faydalar da anlatıldı.

Konya Sanayi Odası Eğitimi

Progim yalın Dönüşüm & Yazılım olarak “Konya Sanayi Odası’nda 13 Şubat günü tam gün “Yalın Dönüşümde sürekliliği sağlamanın sırları ve üretim çizelgelemenin başarıya etkileri” eğitimi verdik. Çizelgeleme yazılımının işletmelerin planlama ve yönetim kabiliyetini artırmada ne kadar önemli olduğu aktarıldı. 14 farklı firmadan yoğun bir katılımın olduğu eğitim başarılı bir şekilde tamamlandı.

KalDer

Yönetici Adayları için Kalite Eğitimleri Sertifika Programı

Progim Yalın Dönüşüm & Yazılım Firması Genel Müdürü Sayın Engin Eroğlu, 23 Aralık’ta «Yönetici Adayları için Kalite Eğitimleri Sertifika Programı» çerçevesinde «YALIN ÜRETİM / POKAY YOKE / KAIZEN» eğitimi verdi. Progim olarak, hafta sonları kendilerini geliştirmek için böyle yoğun ve etkin bir programa katılan genç yönetici adaylarını tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.

Eskişehir Sanayi Odası Fuarı

Eskişehir Sanayi Odası tarafından üyeleri için düzenlenen Meslek Grupları Fuarlarının 7’incisi gerçekleştirildi. 24.10.2018 tarihinde gerçekleştirilen fuara ProgimYalın Dönüşüm & Yazılım olarak katıldık. Etkinlikte katılımcılara, üretimde «Yalın Dönüşüm» kavramının öneminden bahsedildi ve firmamız bünyesinde geliştirilen Progim Üretim Çizelgeleme yazılımı tanıtıldı. Fuarda standımızı ziyaret eden Eskişehir Milletvekili Harun KARACAN, ESO Başkanı Celalettin KESİKBAŞ, ESOGÜ Rektörü Kemal ŞENOCAK, ESOGÜ Rektör Yardımcısı Ali ARSLANTAŞ’a Progim Yalın Dönüşüm & Yazılım olarak teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Eskişehir Makina Mühendisleri Odası Eğitimi

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi'nin 20.10.2018 tarihinde gerçekleşen eğitiminde Yazılım Mühendisi Muhammed YEMİŞENYAYIK katılımcılara Üretim Çizelgeleme kavramının öneminden bahsetti ve Progim Üretim Çizelgeleme Yazılımı ile ilgili genel bilgilendirme verdi.

Eskişehir Makina Mühendisleri Odası Eğitimi

Eskişehir Makina Mühendisleri Odası Eğitimi

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi'nin 20.10.2018 tarihinde gerçekleşen eğitiminde Progim Yalın Dönüşüm & Yazılım Genel Müdürü Engin Eroğlu iş dünyasında ‘Yalın Dönüşüm’ünönemine dikkat çekti. İstikbal, Sakarya, Anadolu Gazeteleri’ndeyayımlanan bilgilendirmesinde Yalın dönüşümün 1950’li yıllardan sonra ilk defa Japonya’da uygulanmaya başladığını ifade eden Eroğlu, “Yalın dönüşüm israflardan arınmak, iş süreçlerinin iyileştirilmesi üzerine kurulu olduğunu söyledi. Amerika ve Avrupa firmaları da sonrasında bu sistemi kullanarak kendilerini geliştirdiler” diye konuştu. Yalın dönüşümün firmalarda kaliteli üretimi arttırdığını söyleyen Eroğlu; “Yalın dönüşüm; firmaların daha verimli, daha kaliteli üretim yapması hem de müşterilere malı zamanında teslim etmesi için en iyi uygulayacakları iyileşmedir. Yalın dönüşümü kullanan firmalar zamanla daha verimli, daha kaliteli ve zamanında malı teslim eder firma haline gelecekler. Daha düzenli-sistematik iş ortamı oluşmuş olacak” dedi. Eroğlu, “Yalın üretimi gerçekleştirdik ama sürekliliği nasıl sağlayacağız. Bu daha zor. Kültürel bir değişim gerekiyor” dedi. Eroğlu, yalın dönüşümün bilindiğini ancak, Türkiye’deki KOBi’lerebakıldığı zaman yarısından çoğunun bu sistemi kullanmadığı için ciddi verimsizlik yaşadığını belirtti. Eroğlu ayrıca, yalın dönüşümün Eskişehir’deki sanayiciler tarafından da çok fazla kullanılmadığını aktardı.

Eskişehir Makina Mühendisleri Odası Eğitimi

Haberler Progim Yalın Dönüşüm & Yazılım Yalın Hastane Sunumu ve Uygulama Örnekleri

KALDER Kayseri Temsilciliği Yöneticisi Sayın Salih Yalçın ve Progim Yalın Dönüşüm & Yazılım, Kayseri Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Sayın Doç Dr. İbrahim ÖZCAN ‘a Hastane Ar-Ge’sinin de katılımıyla Yalın Hastane sunumu ve uygulama örnekleri paylaşmıştır. Kendilerini yenilikçi, araştırmacı olmaları ve hastanelerine olan katkılarından dolayı kutlarız…

DENİZLİ SANAYİ ODASI’NDA «YALIN ÜRETİM» SERTİFİKA TÖRENİ

Denizli Sanayi Odası’nda 12 Ocak 2017 tarihinde yaptığımız Yalın Üretim ve İyi Uygulama Örnekleri Eğitimi’ni takiben Denizli Sanayi Odası Başkanı Sayın Müjdat KEÇECİ katılımcılara sertifikalarını vermiştir. Ayrıca Genel Sekreter Zeren GERELİOĞLU ve Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Gülsüm CAN AĞIRBAŞ’a misafirperverlikleri ve emekleri için teşekkür ederiz.

VERİMLİLİK

Bilim Sanayi Teknoloji İl Müdürlüğü ve Eskişehir Sanayi Odası işbirliğinde “Üretimde Verimliliğin Artırılması ve Sanayi İşletmelerindeki İyi Uygulama Örnekleri” konulu bir seminer gerçekleştirildi. Ocak 2017 de düzenlenen toplantı Verimlilik Daire Başkanı Sayın MustafaKemal AKGÜN ve Eskişehir Sanayi Odası başkanı Sayın SavaşM. ÖZAYDEMİR’inde katılımıyla gerçekleşmiştir.

YALIN HASTANE

Progim Yalın Dönüşüm & Yazılım; Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, Bolu İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nce 20 Ekim 2016 tarihinde Bolu, Büyük Abant Oteli Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘Yalın Hastane Sempozyumu 2’ de idi.

EPTİM YALIN ÜRETİM ÇALIŞTAY SUNUMU

EPTİM YALIN ÜRETİM ÇALIŞTAY SUNUMU

Siemens, Schneider Electric, ABB, Eatonve Phoenix Contact gibi firmalarla çalışan Eptim Elekrik İnşaat ve Ticaret LimitedŞirketi Yalın Üretim çalışmalarına başlamıştır. 05/09 Aralık 2016 tarihleri arasında ilk Yalın Üretim Çalıştayı RackKabin montaj hattında gerçekleştirildi. Bir haftalık Kaizen Çalıştayı sonucunda ; verimlilik artışı, alan tasarrufu, Yarı mamul stoklarında azalma, yürüme yolarından tasarruf ve geçiş süresinde kısalma sağlanmıştır.

AFYON SANAYİ ODASI YALIN ÜRETİM VE İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ EĞİTİMİ

03.12.2016 tarihinde Afyon Sanayi Odasında ,Yalın Üretim ve İyi Uygulama örnekleri Eğitimi verilmiştir. Şimdiye kadar yaptığımız eğitimler içinde hizmet sektöründen en fazla katılımcının bulunduğu eğitimdi. Hizmet sektörünün Yalın Üretim konusuna bu kadar ilgili yaklaşması kurumumuz tarafından memnuniyetle karşılanmıştır.Yalın Üretim Tekniklerinin hizmet sektöründe nasıl uygulanması gerektiği paylaşıldı.

ÖZEL SALİHLİ CAN HASTANESİ YALIN HASTANE KİCK OFF

14 -18 Kasım 2016 haftasında yapılacak Yalın Hastane çalıştayının ilk gününde Hastane Yönetiminin de katılımı ile Yalın Hastane Kick Off’ugerçekleştirilmiştir.

ÜNİVERSİTE İŞBİRLİKLERİ

ÜNİVERSİTE İŞBİRLİKLERİNE DEVAM…

Progim Yalın Dönüşüm, Pamukkale ve Bilecik Şeyh EdebaliÜniversitelerinden sonra 26 Ekim 2016 tarihinde Osmangazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü 4. Sınıf Yalın Üretim Dersinde ve 24 Kasım 2016 tarihinde de Anadolu Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Seminer dersinde Yalın Üretim Eğitimi vermiştir.

ESKİŞEHİR ve KONYA SANAYİ ODALARI YALIN ÜRETİM VE İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ EĞİTİMLERİ

Eskişehir Sanayi Odası’nda 28 Ekim 2016 ve Konya Sanayi Odası’nda 23 Kasım 2016 tarihlerinde Sayın Engin EROĞLU (Progim Yalın Dönüşüm) tarafından verilen ‘Yalın Üretim ve İyi Uygulama Örnekleri ’ konulu eğitimlere 30’ar kişi katılmıştır.

ENDÜSTRİ 4.0 YENİ NESİL SANAYİ

Progim Yalın Dönüşüm Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Eskişehir Şubesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) işbirliğinde 14 Ekim 2016 tarihinde düzenlenen "Yeni Nesil Sanayi Endüstri 4.0 paneline katılmıştır.

ESCO’da Yalın Dönüşüm başladı

Fırın montaj bölümünde yapılan “Yalın Üretim Çalıştayı” ile önemli oranda kapasite artışı sağlandı, çalışanlara “Gemba”da bilgilendirme yapıldı.

VERİMLİLİK HAFTASI

"Progim Yalın Dönüşüm" 5 Nisan 2016’da Ankara Ticaret Odası’nda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği “VERİMLİLİK HAFTASI” ödül törenine ve etkinliklerine katıldı.

Kobilerde Yalın üretim sistemi

Kaldera Isıtma Sistemleri'nde Yalın Üretim Çalıştay Sunumu

Kaldera Isıtma Sistemleri Firması’nda «Yalın Üretim Çalıştayları» sistematik şekilde devam ediyor. Kaynak bölümünde yapılan iyileştirmelerle firmanın darboğaz olan kaynak proseslerinde sürekli akış sağlanarak önemli kapasite artışı sağlandı. Ekip üyeleri yaptıkları başarılı iyileştirmeleri motive bir şekilde çalıştayın son günü olan 29 Mayıs 2015’te üst yönetime sundu.

Eşçelik Isı Cihazları’nda Yalın Üretim Çalıştayları

Eşçelik Isı Cihazları’nda Yalın Üretim Çalıştayları “Progim Yalın Dönüşüm” koordinatörlüğünde hızla devam ediyor. Ekipler motive bir şekilde ilk 2 çalıştayın sonuçlarını Yalın Üretim Panosu’nda tüm çalışanlarla 25 Mart 2015 tarihinde paylaştı. Herkes fiili olarak gerçekleştirilen “Tek Parça Akışı”ndan memnun.

Böylece verimlilik artışı, kalite iyileşmesi, alan tasarrufu, yarı mamul stoklarında azalma gibi önemli faydalar sağlanmış oluyor.

VİKO'DA SMED (Hızlı kalıp değiştirme) Eğitimi

Progim Yalın Dönüşüm, 31 Mart 2015 tarihinde sektörünün Türkiye’de en büyüklerinden olan «Viko by Panasonic» Firması’nda tam gün SMED eğitimi verdi. Teorik eğitimin sonrasında fabrikada bir plastik enjeksiyon presinde pratik uygulama da yapıldı. SMED metedolojisi ile kalıp değişim süresinde mevcut duruma göre çok önemli iyileşme sağlandı.

YALIN DÖNÜŞÜMDE MUTLAK BAŞARININ SIRLARI

Progim Yalın Dönüşüm, 24 Şubat 2015 tarihinde Eskişehir Sanayi Odası'nda "YALIN DÖNÜŞÜMDE MUTLAK BAŞARININ SIRLARI" konulu seminer verdi.

Mr. Bernard Epiard'ın Ziyareti

Vaillant Üretim Sistemi Grup Koçu Mr. Bernard Epiard'ın Ziyareti

Vaillant Üretim Sistemi Grup Koçu Mr. Bernard Epiard 27 Ocak 2015 tarihinde "Progim Yalın Dönüşüm & Yazılım" Firmasını ziyaret etti. (Vaillant Production System Group Coach, Mr. Bernard Epiard was in Gemba Consulting on 27th of January 2015.)