Hakkımızda

“Progim Yalın Dönüşüm ve Yazılım” olarak işletmelerde maliyetleri düşürmek, kaliteyi yükseltmek, teslimat hızlarını artırmak için “Yalın Üretim Sistemi”nin kurulmasını sağlıyoruz.

Uzun yıllara dayalı saha tecrübesi olan danışmanlarımız “Yalın Dönüşüm”ü haftalık “Kaizen Çalıştayları” ile gerçekleştirmektedir.

2014 yılında Engin Eroğlu tarafından kurulduğundan beri 30’dan fazla firmada 200’den fazla başarılı kaizen çalıştayı ile yalın üretim uygulamalarını hayata geçirdik.

Bizim amacımız işletmelere balık tutmak değil, balık tutmayı öğretmektir.

İşletme çalışanları çalıştaylara aktif katılım sağlayıp bu sistemi benimseyerek, zamanla kendi başlarına da kaizen çalıştayı yapabilir hale gelir.

Böylece, yalın üretim sisteminin işletme kaynakları tarafından sürdürülmesi sağlanır.

İşte bu nokta çok kritik.

Sürdürülebilirliği sağlamak için işletmelerin “planlama ve yönetim” süreçlerinde de iyileştirme, dijitalleşme ve standartlaştırmaya gidilmesinin gerektiğini yalın çalışmalarımız sürecinde tespit ettik.

Bu amaçla “Yalın Dönüşüm Yazılımı” ismiyle “üretim çizelgeleme” yazılımımızı kendi bünyemizde tamamladık.

İşletmelerde ürünlerin, müşteri terminlerine uygun olarak en verimli şekilde üretilmesi için yapılan her bir prosesin hangi iş merkezinde hangi zaman aralığında yapılacağını, operasyonların sıralamasının ne olacağını gösteren ayrıntılı günlük planlara “Üretim Çizelgeleme” diyoruz.

Bir üretim sistemine “en verimli” diyebilmek için “çizelgeleme yazılımı” ile yapılandırılmış olması şarttır.

Sonuç olarak, planlama faaliyetlerindeki bu sıçramalı iyileştirmeler işletmenin üretim yönetiminde de sıçramalı bir iyileşmeye yol açar.

Bunlara ilave olarak, Progim, birçok şehirdeki, referanslarımızda belirtilen üniversitelerde ve sanayi odalarında “Yalın Üretim ve Teknikleri, Üretim Planlama, Çizelgeleme” içerikli eğitimler ve seminerler vermiştir.

Progim yoluna, işletmelerin “Yalın Üretimden Endüstri 4.0’a Yol Haritası”nı çıkartarak ve onlara bu yolda her adımda destek vererek devam etmektedir.